החניטה בימי הקדם
 
מסורת החניטה כשיטה טיפולית מגיעה אלינו מלפני אלפי שנים. בתרבויות עתיקות רבות מנהג 'חינטת הגוף היה נפוץ ומקובל. רק מרפאים ושמאנים מיומנים שהכירו בערך שלמות הגוף ואשר נבחרו בקפידה, יכלו לעסוק בחניטה.
 
אצל אנשים רבים המילה 'חניטה' מעוררת אסוציאציות של מומיות הפרעונים המצרים שקבורים בפירמידות, אך מעטים יודעים שבמצרים העתיקה השתמשו בחניטה לא רק כשיטה לשימור גופות, אלא בעיקר כשיטת ריפוי אפקטיבית ויעילה עבור אנשים חיים.
בעזרת עטיפת הגוף בבדים, הספוגים בבוץ, שמנים וצמחי מרפא, הם ריפאו פצועים, טיפלו בדיכאון, היפראקטיביות והתקפי זעם. אצל גברים הטיפול היה מעורר את הכוח המיני ואצל נשים מחזק פוריות.
 
נשות מצרים הקדומה השתמשו בשיטת חניטה במטרה לשמר את הנעורים ואת היופי.
הן השתמשו בבוץ מנחל הנילוס למריחה על כל הגוף, מעליו עטפו את הגוף בבד ואחר כך האישה הייתה נשארת לשכב תחת השמש החמה לזמן מה. אחרי שהוסרו הבדים והבוץ נשטף, היה ניגלה עור רך, נעים ומחודש והיקפי הגוף היו מצטמצמים למספר סנטימיטרים.
גם ביוון ורומא העתיקה היו מחזקים את הבריאות ומטפחים את היופי בעזרת חניטת גוף עם בוץ טיפולי, תמציות צמחים ויין.

 
 
החניטה היום
 
בעולם המודרני של היום אנחנו חוזרים למקורות ונוסחאות של החיים הטבעיים, שהאנושות הייתה חיה לפני מאות ואלפי שנים. משנות השישים של המאה ה-20 טיפולי חניטה החלו לצבור פופולריות רבה בחוות בריאות בארצות הברית ולאט לאט התפשטה התופעה ברחבי העולם. לטיפול חניטה מודרני קוראים 'עטיפת גוף' והוא הפך להיות פרוצדורה קוסמטית פשוטה, שכוללת מריחת מסכות סמיכות על הגוף ועטיפתו בניילון מיוחד למשך 20-30 דקות לשם החדירה הטובה של החומרים הפעילים לתוך שכבות העמוקות של העור. לרוב, מרכיבי המסכות כוללות תמציות אצות ים, קפה ירוק, צמחים שונים, דבש, מלח ים, חימר, שמנים אתריים ואפילו יין ושוקולד.
 

 
החניטה בבית זאופיור – טיפול פיזי ואנרגטי שלם
 
בבית זאופיור אנחנו מחזירים את מסורת החניטת בריאות במלואה.
בנוסף לתכונות רפואיות וקוסמטיות אנחנו מרחיבים את החניטה לטיפול שלם במערכות הגופנשמה – הגוף והנשמה כמערכת אחת.
 
טיפול חניטה בבית זאופיור נערך במשך שעתיים
והחלק הפיזי שלו כולל ארבעה שלבים: 
  1. עיסוי עמוק עם שמנים טבעיים;
  2. מתיחות גוף לשחרור רעלנים ואנרגיות דחוסות ממפרקים וחיבורים בין העצמות והשרירים;
  3. מריחת בוץ ים המלח בשילוב בוץ שאנו מכינים במקום עם חומרים טבעיים פעילים, כגון תערובת זירעי ארץ ישראל, חימר, שמנים צימחיים ודבש.
  4. חניטת הגוף בבד כותנה והטבעות אנרגטיות – לחיצות עמוקות לאורך הגוף. (מינימום 7 דקות, מקסימום 30 דקות).
 
לאורך כל הטיפול הפיזי מתבצע כיוונון למערכת האנרגטית והרוחית של הגופנשמה.
שילוב הפעולה הפיזית עם הכיוונון האנרגטי מאפשר פתיחת ערוצים לזרימה תקינה של האנרגיה ונוזלי הגוף. בשכבות ההכרה העמוקות והבסיסיות של הגופנשמה מתקבלת תזכורת לפעילות תקינה של מנגנון הבריאות הטבעי.
 
אחת הכוונות המרכזיות שלנו בחניטה הינה איסוף של חלקי התודעה, הנשמה והכוחות הטבעיים של האדם, שהתפזרו במהלך האירועים הטראומטיים שהוא עבר בחייו. החלקים הללו נקראים להיאסף למערכת שלמה וטבעית והאדם עובר היזכרות במצבו הטבעי השלם.
 
לסיכום הטיפול חניטה בבית זאופיור אנו מציעים לעבור מדיטציית היזכרות בחדר מיוחד, שבנוי כהדמיה לרחם. המדיטציה מכוונת ללידת תודעה חדשה – תודעת מחוייבות של האדם לחייו ולנשמתו, אשר קוראת לו לתמוך ולטפח את המצב השלם הטבעי שלו איתו בא לעולם ובו נמצאת נוסחת כל הכוחות והאיכויות לחיים שלמים בעולם הזה.
 
 

השפעת הטיפול 'חניטה' על הבריאות
 

לפי מנגנון ההשפעה, החניטה מתחלקת לחמה, קרה ואיזוטרמית – תואמת טמפרטורת הגוף.
 
פעולת החניטה החמה מרחיבה ומחזקת את כלי הדם, ממריצה ומאזנת את זרימת נוזלי הגוף – דם ולימפה. מתרחש ניקוז אקטיבי של רעלנים דרך נקבוביות העור הפתוחות והחדרת החומרים המזינים לשכבות העור העמוקות.
החניטה החמה הינה שיטה יעילה לירידה במשקל, עיצוב וחיטוב הגוף.
לחניטה החמה יש השפעה רחבה בתמיכת התהליכים הפיזיולוגיים בגוף וחיזוק מערכת החיסון. הטיפול מאוד מומלץ בחורף לויסות וחיזוק מערכות הגוף.
 
החניטה הקרה מומלצת כטיפול בצלוליטיס, וריקוזיס, בצקות, תחושות רגליים כבדות ועייפות. במהלך ההליך הנימים וכלי הדם מתכווצים ודפנותיהם מתחזקות, מתרחש ניקוי רעלים מהכבד והכליות וניקוז לימפטי, משתפר טונוס העור ואפשרית ירידה במשקל. החניטה הקרה מומלצת בימי הקיץ החמים, לאיזון טמפרטורות הגוף והעלת חיוניות ואנרגטיות.
 
היום יש מבחר עצום של סוגים שונים של מסכות בהם משתמשים בעת החניטה.
עם זאת, לאפקטיביים ביותר נחשבים מוצרים המתקבלים מקרקעית הים. כפי שהראו מחקרים מדעים, ההרכב הכימי של מי ים, אצות ובוץ ים המלח כמעט זהה לזה של פלזמת הדם האנושי. משמעות הדבר הוא שהחומרים הפעילים שנכללים בהם, נספגים על ידי הגוף כמעט ב-100%.
 
ריכוז משמעותי של ויטמינים, מינרלים וחומרים פעילים והשפעתם הארוכה מאפשרת הפחתת הזדקנות מוקדמת, השמנה וצלוליטיס, מרגיעה את מערכת העצבים, מאזנת את חילוף החומרים בתאים ואת זרימת הדם והלימפה ברקמות הגוף. העור מתהדק באופן בולט, חוזרת הגמישות הטבעית שלו ומתקבל מראה חלק ורענן.
כתוצאה מטיפול חניטה המטופל חווה לא רק רגיעה עמוקה, אלא גם שיפור משמעותי בהרגשה פיזית כללית, בחסינות ומצב רוח.
אפקטיביות טיפול החניטה עולה באופן משמעותי כשעושים סידרת טיפולים.

 

 
חניטת בריאות - טיפול פיזי ואנרגטי עמוק, בבסיסו מוסרת וידע עתיקת יומין.
הטיפול היחודי זה ניתן לקבל במקום היחיד בארץ - 'בית זאופיור' שבגליל. 

 
 
טיפול חניטת בריאות מהווה מתנה מושלמת לאהובינו ולעצמינו –
מגיע לך את הטוב ביותר! לפרטים והזמנת הטיפול:

054-2042234 - פארין     050-8878584 - זך  


ה ת ק ש ר ו    ע כ ש י ו !
 
 
מה שפשוט. על הפשוט. הכי פשוט.