אכילה כפייתית
 
אכילה כפייתית נחשבת לסימפטום של התמכרות פעילה. היא מאופיינת בהתקפי זלילה ללא שליטה. לעיתים המכורים לאכילה מנסים להיפטר מכמויות המזון שזללו על ידי הקאה ושימוש בחומרים משלשלים. במצבים אלו האכילה הכפייתית מתפתחת למחלת הבולימיה.

אכילה כפייתית אינה נובעת מרעב. לעיתים התקפי האכילה נגרמים ממצבים רגשיים של מתח ודאגה ומקשיי התמודדות שונים. אכילה רגשית נובעת מתשוקה רגעית ולא מרעב. גם אחרי ששבע המתמכר לאכילה, הוא ימשיך לאכול כדי להירגע ולמלא את תחושת הריקנות.

הסובלים מאכילה כפייתית אוכלים כמויות גדולות של אוכל, הרבה מעבר לצורך הטבעי של הגוף. הם אוכלים מהר, הם אוכלים בנפרד, בגלל הבושה, הם אוכלים בלילה, חווים ירידה בחשק המיני ועולים ויורדים במשקל.

אנשים הסובלים מאכילה כפייתית הם בדרך כלל בעלי עודף משקל. הרצון לרזות משנה אצלם את הרגלי האכילה נכונים ומפנה אותם לדיאטות לא בריאות ולא יעילות אשר מנציחות את בעיית האכילה. דיאטה אינה הפתרון לסובלים מאכילה כפייתית. הדיאטה יכולה לפתור רק את הבעיה הפיזית ומתעלמת מהצרכים הרגשיים והרוחניים של האדם.

אכילה כפייתית מלווה בתחושות של גועל עצמי, של דיכאון ושל האשמה עצמית. הסובלים מאכילה כפייתית הם בעלי דימוי עצמי נמוך, סובלים מחוסר שליטה ומחרדות.

אכילה כפייתית מסוכנת. היא עלולה לגרום לבעיות נשימה, לסוכרת, ללחץ דם גבוה, למחלות לב ולאי סדירות של המחזור החודשי.

מכירה את כל התסמינים? סובלת מאכילה כפייתית? אנחנו יכולים לעזור לך! צרי קשר בהקדם, כדי לקבל כבר מחר עזרה וטיפול מתאים.

 
מרכז "זאופיור" מציע תוכנית ייחודית לגמילה מאכילה כפייתית
 
צוות המרכז מלווה את המטופל ואת בני משפחתו ועוזר לו להתמודד עם מצבים קשים ולהתגבר עליהם.
בתום התוכנית יאמץ המתמכר דפוסי אכילה בריאים שיעזרו לו לחזור לחיים תקינים, לחיי חברה ולתפקוד נורמטיבי.ניתן ליצור קשר בדף צור קשר באתר.
    
 
כתובת:  מצפה גיתה 51 (ליד כליל שבגליל) | טלפון:  050-887-8584 | דוא"ל:  zaopure@gmail.com