"לגוף ולנשמה"
 
כתבה ב"ידיעות אחרונות" על זך זאב מזוז ומרכז 'זאופיור'
 
ציטוטים מהכתבה:

סיפור אישי:
"ישבתי בתחנת אוטובוס, עייף, מסריח, קרוע, מובס... זעקתי לאלוהים, 'אין לי כוח לסבול את זה יותר, קח אותי מפה, או שתיתן לי לחיות'. איך שסיימתי את האות האחרונה, ירדה לי דמעה על הלחי השמאלית. באותו רגע משהו בי הפסיק להילחם. הרגשתי חום אדיר וחוויתי כניסה של אנרגיה שחילחלה בגופי מלמעלה עד למטה. לא יכולתי לזוז. זה היה רגע הכניעה שלי. הרגשתי שהכל נמס ומשהו אחר נפתח בי. מהרגע הזה כל החיים שלי השתנו."

טרנספורמציה ושינוי:
"זך עבר תהליך שהפך אותו מאדם סובל לאדם שהתעורר. הוא משמש כמורה רוחני ומרפא, שכבר יותר מ-21 שנים עוזר לאנשים לצאת ממעגלי הסבל ולהתעורר לחיים אמיתיים.
זך לימד במשך מספר שנים במרכזים רוחניים באנגליה, בארה"ב, בסקוטלנד ובספרד,
ובמשך השנים כתב שבעה ספרים בנושאים של רוחניות."

דרך מקצועית:
"בעשר השנים האחרונות זך זאב מזוז מנהל בבית חולים 'מזרע' תוכנית שיקומית לסובלים מתחלואה כפולה - אנשים שסובלים מהפרעות נפשיות ובו זמנית מכורים לסמים. במרכז "זאופיור" שהקים, הוא מסייע למכורים להירפא מהתמכרויות שונות: סמים, אלכוהול, הימורים, אכילה כפייתית ותחלואה כפולה."
 
על מרכז 'זאופיור' ותוכנית התעוררות מהתמכרות:
"ראשית כל, אנו מנסים לעזור למתמודד לראות את המציאות שבה הוא נמצא ולקבל את העובדה, שאי אפשר לשנות את מה שקרה. הנזקים של אובדן התמימות כבר נעשו ומה שכדאי ואפשר - זה לעצור את ההתפתחות שלהם. במרכז "זאופיור" אנחנו מטפלים בשורש שממנו התפתחה הההתמכרות. זאת המהות של המפגשים הראשונים.

את המפגשים האלה אנחנו מקיימים עם כל בני המשפחה של המכור. אנחנו מציפים את המצב ומביאים את כל בני המשפחה להיות שותפים לתהליך. במשפחה שיש בה מכור, כולם סובלים מהתמכרות.

אנחנו מסייעים לבני המשפחה לראות שכל אחד מפעיל את ההתמכרות מהמקום בו הוא נמצא ולהגיע להסכמה משותפת שנדרשת התעוררות משפחתית.אנחנו מגשרים בין בני המשפחה, מכסים על פערים של שנים ופותחים הזדמנות להחזיר אור למשפחה."

"זך אומר שאין מכורים רבים שמצליחים לעבור את השלב הראשון, שנושא בחובו את האפשרות לשינוי. יש פחד משינוי. גם אנשים 'רגילים' שנקראים לשינוי פוחדים להשתגע, פוחדים מבוז של הסביבה, פוחדים מדחייה, משפחתית וסביבתית ועל אחת כמה וכמה מכור שמתנקה פוחד לעמוד מול מציאות שבה יבוזו לו, ידחו אותו או לא יאהבו אותו.  

 אנחנו מכירים את המציאות הזאת ולכן מזכירים לו כבר בשלבים הראשונים, שהוא אינו נדרש להשתנות. ההיפך, אנו מעודדים אותו להשאר כמו שהוא ועם הזמן ללמוד להכיר את האני האמיתי והטבע הטהור והטיבעי שאיתו הגיע לעולם ואת האני והטבע המדומה, שרכש במשך שנות ההתמכרות.

ברגע שהוא יודע שהוא לא חייב לבצע שינוי, אלא רק מוזמן לגלות נכונות לאפשר לתהליך הריפוי וההתעוררות להתקיים, משהו בתוכו נרגע ומתעוררת בו מוכנות אמיתית להמשך הגדילה וההתגלות שלו.

מרכז 'זאופיור' הינו מקום שמאפשר טרנספורמציה ומשמש כחממה להתעוררות, היזכרות, והארת תמצית הנשמה. הייחודיות שלנו היא בכך שגם הצוות וגם המתעוררים גרים באותו המתחם ומשתתפים בכל פעילויות המקום.

בכך, עדים החניכים במקום לאורח חיים 'נקי וחופשי' של אנשי הצוות וחווים, הלכה למעשה, את הנלמד בתוכנית 'התעוררות מהתמכרות'."

תוכנית 'אינטנסיב':
"השלב השני הוא התנקות פיזית של המכור.
השלב השלישי מתבצע במסגרת התוכנית 'אינטנסיב' שבמרכז "זאופיור" למשך ארבעה שבועות. התוכנית מתבססת על רוח 12 הצעדים של 'מכורים אנונימיים' ומשולבים בה פרקטיקות שאמניות רוחניות, טיפולי גוף וגישות מערביות מודרניות לריפוי וטרנספורמציה.
מגיעים למרכז 'זאופיור' אנשים הסובלים מהפרעות אכילה, תחלואה כפולה וגם עם בעיות אלכוהול וכל סוגי הסמים. המטרה היא לגרות את ההתבוננות פנימה על מנת לעצור את אוטומט התגובות: 'כואב לי, אני הולך להשיג סם'; 'כואב לי, אני הולך לאכול...'
הדפוס הזה משתחרר רק אם  'שמים אותו באור' ונפתחים לתירגול של דרכי התמודדות מדוייקים ותואמי מציאות של חיים חדשים.
 
על זעקת הנשמה:
"אנחנו מנסים לגרות את הסבל של הנשמה והמצפון של המתמודד. בשלב הזה, בדרך כלל, עולה ויוצאת זעקת הנשמה. המכור כבר לא יכול לשאת את מה שנאסף לתוכו במשך כל השנים. הסמים, הנזקים, הטראומות וההשפלות מאיצים את זעקת הנשמה לפרוץ והכוח הזה מתחיל לבקש עזרה."

הכוונה המרכזית:
"הגענו לעולם עם ערכים טבעיים של תמימות, אהבה ואושר והם הוקפאו ברגעים הטראומתיים," אומר זך. "ברגעים האלו אדם מאמץ אישיות שאולה, זהות אישית שאולה וזהות חברתית שאולה.

הכוונה המרכזית שלנו בתהליך התעוררות מהתמכרות היא לאפשר למצבי הרוח הטבעיים שלנו להתעורר מחדש. כנות זה מצב רוח טבעי, פתיחות זה מצב רוח טבעי, ענווה והקשבת נשמה הן מצבי רוח טבעיים. בעזרת התרפיות המגוונות במקום המטופל משיל מעליו את החלקים הנרכשים ומאפשר גילוי והתגלות של האני האמיתי שלו. ותמיד במגמה של 'עוד יוסיף ויתגלה' וזה אחד מעיקרי הדרך שלנו. אנחנו אחראים לזכך את בית הנשמה שלנו מכל צורות האני השאול על מנת לאפשר התעוררות והתגלות של הנשמה הטהורה שבנו. הכוונה המרכזית שלנו היא להחזיר את הנשמה לחיים, פשוט כמשמעו."

 
 
כתובת:  מצפה גיתה 51 (ליד כליל שבגליל) | טלפון:  050-887-8584 | דוא"ל:  zaopure@gmail.com